DOLAR: 5.78 TL
EURO: 6.38 TL

Theresa May’den işbirliği çağrısı

11 ay önce
122 kez görüntülendi

Theresa May’den işbirliği çağrısı

Başbakanlık yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili, Theresa May’in Suudi Arabistan’dan böyle “üzücü bir olayın” yinelenmemesi için gereken adımları atarak güven tesis etmesini istediğini, Suudi Prens bin Selman’ı Türk yetkililerle tam iş birliğine gitmesi ve her iki ülkedeki soruşturmaların da kabul edilebilir bir sonuca ulaşması için teşvik ettiği duyuruldu.

May’in dün Arjantin’de G20 zirvesi kapsamında Suudi Arabistan Veliaht Prensi bin Selman’la bir araya geldiği ve Kaşıkçı cinayeti sorumlularından hesap sorulmasının önemini vurguladığı belirtildi.

Açıklamada, Kaşıkçı cinayeti sorumlularından hesap sorulabilmesi, gerçekte ne olup bittiği ve kimin sorumlu olduğuyla ilgili tam bir saydamlığa ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan May’in, bu beklentisini 24 Ekim’de Kral Selman bin Abdülaziz ile yaptığı görüşmede de dile getirdiği hatırlatıldı.

Başbakanlık yetkilileri, May’in bin Selman ile yaptığı görüşmede Yemen’deki çatışmanın acilen sona erdirilmesi ve açlıkla karşı karşıya olan milyonlarca insanın durumunun iyileştirilmesi çağrısında da bulunduğunun altı çizildi.

(DHA)

Theresa May’den işbirliği çağrısı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık Ücretsiz Wordpress Temaları Son Dakika